Jak dbać o cerę normalną?

Cera normalna bardzo często po 30stym roku życia zamienia się w cerę suchą. Celem pielęgnacji jest utrzymanie równowagi cery normalnej, dobierając różne produkty, które nie przesuszą jej i nadmiernie nie natłuszczą. Trzeba dbać o to, żeby jej nie przesuszyć, nie odwodnić i nie naruszyć równowagi, aby zbyt szybko się nie starzała.

Czytaj więcej

Jak dbać o cerę suchą?

Nie tylko geny mają wpływ na powstanie skóry suchej. Są to również zaburzenia hormonalne, zbyt długie przebywanie na słońcu, na wietrze, na mrozie lub w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków oraz zbyt wolna przemiana materii cery.

Czytaj więcej

Jak dbać o cerę tłustą?

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, a zatem wysokim poziomem lipidów w naskórku, a także zaburzonym procesem złuszczania. Zbyt duża ilość sebum prowadzi do rozszerzania porów i powstawania zaskórników oraz czyraków.

Czytaj więcej

Jak dbać o cerę mieszaną?

Cerę mieszaną charakteryzuje równoległe występowanie dwóch typów cer – suchej i tłustej. Partia tłusta najczęściej występuję w tzw. strefie „T”, czyli czoło, nos i broda. Natomiast sucha część to policzki. W strefie „T” występują rozszerzone pory, zaskórniki, krosty.

Czytaj więcej

Jak dbać o cerę trądzikową?

Najczęściej pojawia się u osób mających skłonność do przetłuszczania skóry. Trądzik występuje najczęściej w okresie pokwitania. Zazwyczaj z wiekiem dolegliwości ustępują, ale mogą pozostawić blizny, dlatego o cerę taką trzeba odpowiednio dbać.

Czytaj więcej