Blizny pooparzeniowe

Blizny pooparzeniowe są bliznami specyficznymi, ponieważ zachodzą w nich naturalne procesy związane z ich gojeniem. Blizny te są dynamiczne, gdyż zmieniają swój wygląd. Z czerwonych ran tworzą się białe i rozległe powierzchnie o nierównej strukturze skóry. Z bliznami pooparzeniowymi należy obchodzić się bardzo uważnie. Komórki skóry są bardzo uszkodzone i należy pobudzić je do intensywnej pracy.

Zastosowanie lasera w leczeniu takich blizn przyspiesza ich przemiany i pomaga w uzyskaniu zadowalającego wyniku estetycznego.

Zaawansowana technologia laserowa umożliwia precyzyjne przegrzanie konkretnych obszarów skóry, wywołując tym samym efekt frakcyjnej dermabrazji, tworząc punktowo mikrouszkodzenia. Wnika w głębsze warstwy naskórka pobudzając komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Komórki te pracują nawet do 6 miesięcy także z każdym dniem stan skóry ulega poprawie. W trakcie jednego zabiegu uszkadza się nie więcej niż 15%-30%. Dzięki temu zachowujemy pozostałe 70-85% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia.

W wyniku takiego zabiegu blizny zostają spłycone, a ich koloryt wyrównuje się z naturalnym kolorytem skóry.

Do laseroterapii można kwalifikować pacjentów, u których stwierdzono - utrwalony rumień po oparzeniu, deformacje skóry, płaskie, zaciągające bliznowce, przykurcze, zaczerwienione, świeże blizny, przerastające blizny. Terapia laserowa może być wprowadzona dopiero po odpowiednim wygojeniu ran.

Jedną z najskuteczniejszych metod likwidacji blizn pooparzeniowych jest Laser Frakcyjny CO2 SmartXide DOT lub INMODE Fractora
Blizny pooparzeniowe usuwanie - Zapraszamy mieszkańców z Gliwice, Zabrza, Katowic, Bytomia, Chorzowa, Tarnowskich Góry.