Niechciane owłosienie

Nadmierne owłosienie to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Ale jest to nie tylko problem kosmetyczny, ponieważ za jego pojawienie się mogą być odpowiedzialne również czynniki chorobowe.
Wyróżniamy dwa rodzaje nadmiernego owłosienia:

  • Hypertrychoza to pojawienie się grubych, ciemnych włosów w różnych okolicach ciała, a jej przyczyny to: występowanie rodzinne, choroby wewnętrzne (np. niedoczynność tarczycy, akromegalia, porfiria),l eki (minoksydyl, kortykosteroidy, psoraleny), nowotwory
  • Hirsutyzm, czyli owłosienie typu męskiego pojawiające się u kobiet  pod wpływem nadmiaru androgenów lub nadwrażliwości na androgeny. Przyczyną mogą być zaburzenia endokrynologiczne (guzy jajnika, zespół policystycznych jajników), leki androgenowe.
    Gdy nie można ustalić przyczyny mówimy o hirsutyzmie idiopatycznym.  Jeśli nadmierne owłosienie jest spowodowane  chorobą , to przede wszystkim należy leczyć tę chorobę.

Jest wiele metod walki z nadmiernym owłosieniem, najprostsze to oczywiście zgolenie zbędnych włosków lub inne tradycyjne metody depilacji. Jednak często korzystanie z nich jest kłopotliwe, a sam efekt jest krótkotrwały. Wiele osób marzy o czymś co spowoduje wyeliminowanie tego problemu raz na zawsze, albo przynajmniej na dłuższy czas.

Idealnym rozwiązaniem jest zabieg laserowego usunięcia zbędnego owłosienia. Po serii zabiegów uzyskujemy skórę gładką i wolno od włosków. Metodę tą można zastosować prawie na każdej części ciała. Dla osób z jasną skórą i ciemnymi włoskami efekt jest prawie zawsze w 100% satysfakcjonujący. W pozostałych przypadkach decyzję o zabiegu musi poprzedzać konsultacja, gdzie pacjent uzyska informacje co do możliwych efektów jakie może przynieść zabieg.
W naszym gabinecie stosujemy zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą:

  • Depilacji Laserowej - technologii Elos

elõs™ – Usuwanie zbędnego owłosienia - niezależne od koloru włosów.
Jedyna, opatentowana technologia, do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną.