Łysienie, wypadanie włosów

Utrata włosów stanowi problem dotyczący zarówno kobiet jak i mężczyzn i wiąże się z dużym dyskomfortem psychicznym i kosmetycznym.

Dlaczego się pojawia?

Przyczyny wypadania włosów są trudne do określenia. Mogą być związane ze stresem, chorobami skóry głowy, chorobami ogólnymi, brakiem witamin, nieprawidłową dieta, uwarunkowaniami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi (ciąża, laktacja) czy sezonowością wypadania włosów. Nagłe wypadanie włosów może być spowodowane lekami lub środkami chemicznymi (farby do włosów, płyny do trwałej).

Zapobieganie

Na prawidłowy wzrost i wygląd włosów wpływ ma prawidłowa, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wypijanych płynów, właściwy dobór kosmetyków i częsta pielęgnacja włosów, unikanie przesuszania włosów czy stosowania złych jakościowo farb do włosów.

Sposoby leczenia

Leczenie łysienia to nie tylko farmakoterapia ogólna i miejscowa, ale także zabiegi działające pobudzająco na wzrost ukrwienia skóry owłosionej głowy, wzrost odżywienia mieszków włosowych, zmniejszające wypadanie włosów, ale także wpływające na ich odrost. W leczeniu łysienia i w profilaktyce wypadania włosów zastosowanie ma mezoterapia.

Dermaheal HL włosy – to produkt działający regenerująco do mezoterapii zapobiegający wypadaniu włosów, zmniejsza wypadanie włosów i łysienie zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Wspomaga odrastanie włosów , poprzez rewitalizacje cebulek włosowych i stymulację krążenia, zwiększa gęstość i grubość włosów. Aktywne składniki to witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy. Kwasy nukleinowe, czynniki redukujące, peptydy biomimetyczne.

Hair + Revitalizing – gotowa do użycia formuła rewitalizacyjna, która zawiera kwas fosfatydylocholinowy, ryboflawinę (witamina B2), nadtlenek dysmutazy i kompleks aminokwasów. Zadaniem tych składników jest jednoczesna stymulacja cebulki włosa i poprawa mikrokrążenia. Wskazania: łysienie męskie i żeńskie, łysienie plackowate, łysienie spowodowane promieniowanie UV, stersem, niedoborami pokarmowymi, łysienie poinfekcyjne, wypadanie włosów po ciąży i w trakcie menopauzy.