Dłonie

Niezależnie od naszych starań o zadbany wygląd dłoni,  często niestety zdradzają one nasz wiek. Drogie kremy, maseczki, wizyty u kosmetyczki  nie przynoszą oczekiwanych efektów.Powodów starzenia się skóry dłoni jest wiele : skóra dłoni nie zawiera gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. Jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej, co przyczynia się do jej szybszego starzenia. Ponadto jest narażona na działanie czynników zewnętrznych – latem, na działanie promieni słonecznych, które powodują tzw. słoneczne starzenie się skóry. Zimą, na niekorzystne dla skóry wahania temperatur, mróz i chłód, a w pomieszczeniach działanie suchego powietrza. Poza tym ręce mają ciągły kontakt z chlorowaną wodą, środkami czystości i detergentami. Efektem oddziaływania tych wszystkich czynników jest przede wszystkim przyspieszone starzenie skóry. Powstają przebarwienia, skóra staje się cienka i szorstaka.
W naszym gabinecie dysponujemy kilkoma metodami, które pomogą przywrócić im młodszy wygląd.
Właściwy dobór metody zależy od potrzeb i wieku pacjenta, stopnia zaawansowania zmian.

Zabiegi

Medycyna Estetyczna Nowoczesne Technologie:

  • Laser Frakcyjny CO2 SmartXide DOT
  • Fotoodmładzanie IPL
  • Triniti
  • INMODE Fractora

Medycyna Estetyczna Klasyczna:

Najprostsza metoda poprawy kondycji skóry rąk to peelingi (ENERPEEL HANDS, Innopeel AntiAging,) – ujednolicają koloryt, zmniejszają przebarwienia i złuszczają zrogowaciały naskórek stymulując odnowę.

Inny zabieg wzmacniający i silnie nawilżający skórę rąk to zabieg skinboosters preparatem Restylane Vital. Kwas hialuronowy, którym ostrzykujemy skórę tworzy w niej delikatną siateczkę, która pęczniejąc nawilża i pogrubia naskórek. Zabieg polecany zwłaszcza dla osób ok. 30-40 roku życia, w serii ok.2-3 , co dwa tygodnie.

Kolejny preparat silnie odbudowujący i odmładzający skórę to Sculptra – kwas polimlekowy. Stymuluje on stopniową, naturalną odnowę kolagenu. Zabieg polecany dla rąk o bardzo wiotkiej skórze, stosowany w serii 2-3, co 4 tygodnie.

Dla  szczupłych rąk, o wyraźnie widocznych zagłębieniach pomiędzy kośćmi wskazany jest zabieg Radiesse. Radiesse jest preparatem zarówno do uzupełnienia objętości, jak i w naturalny sposób stymulujący proces tworzenia się kolagenu, gwarantujący zachowanie objętości przez długi czas. Daje natychmiastowy efekt wypełnienia zapadniętych miejsc, ręce odzyskują młodszy wygląd.