Usta

Usta to wizytówka naszej twarzy - to one przykuwają uwagę jak mówisz, to one biorą czynny udział w mimice twarzy. Wyraziste, ładne, kształtne usta są pragnieniem niemal każdej kobiety.

Dlatego też powiększanie ust stało się obecnie tak popularne, że można uznać je za cieszący się największym zainteresowaniem pacjentów zabieg związany z wypełnianiem tkanek miękkich.

Dlaczego korygujemy kształt ust?

Zanik czerwieni wargowej, utrata jędrności, zatarcie granicy pomiędzy czerwienią wargową i skórą są naturalną zmianą zachodzącą w przebiegu procesu starzenia. Zwiększenie objętości ust i podkreślenie konturu pozwalają na uzyskanie efektu odmłodzenia.

Dalsze wskazania to poprawa zarysów rynienki (tzw. łuk kupidyna), podniesienie kącików i spłycenie zmarszczek nad górną wargą, asymetria ust oraz suchość ust.

Zabieg powiększania i modelowania ust wykonujemy preparatami kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry całkowicie przyswajalnym przez organizm, nie powoduje efektów ubocznych, a rezultaty są natychmiastowe. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne). Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk lub rumień utrzymujący się do kilku dni. W niektórych przypadkach może wystąpić lekki ból przy dotyku i małe krwiaki przez pierwsze dwa, trzy dni.