Cellulit

Cellulit to problem pojawiający się u większości kobiet, natomiast u mężczyzn występuje bardzo rzadko. Są to nierówności powierzchni skóry, mające wygląd tzw. „skórki pomarańczowej”. W terminologii medycznej cellulit określany jest jako panikulopatia obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowa. Wyróżniamy czterostopniową skalę nasilenia zmian:

  • Stopień 0 – „skórka pomarańczowa” występująca po ujęciu w fałd skóry, najczęściej w obrębie bioder, ud, pośladków, brzucha, ramion lub sutków
  • Stopień 1 – „skórka pomarańczowa” tworzy się samoistnie po napięciu mięśni
  • Stopień 2 – w tkance podskórnej tworzą się nieregularne, czasami bolesne zgrubienia i guzki („objaw materaca”)
  • Stopień 3 – z guzków większych rozmiarów tworzą się zraziki tkanki tłuszczowej przedzielone tkanką włóknistą

Gdzie występuje?

- Na skórze pośladków, bioder, ud, łydek i ramion.

Dlaczego się pojawia?

Pojawia się w wyniku odkładania i przerostu komórek tłuszczowych oraz pogorszenia drenażu chłonki i ukrwienia podskórnej tkanki tłuszczowej. Zaburzone jest prawidłowe odżywianie komórek i usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Do najczęstszych przyczyn predysponujących powstawania cellulitu należą: zaburzenia gospodarki hormonalnej, przewlekłe stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych i hormonalna terapia zastępcza, siedzący tryb życia, używki, nieprawidłowa dieta, czynniki dziedziczne, budowa fizyczna (typ pykniczny, nadwaga, otyłość), ciasny ubiór, wysokie obcasy, zaburzenia przemiany lipidów. Zapobieganie – powinno polegać na unikaniu modyfikowalnych czynników ryzyka.

Sposoby leczenia:

Leczenie cellulitu powinno się rozpocząć w pierwszych stadiach. Bardzo istotne jest kompleksowe podejście do problemu, stosowanie jednocześnie kilku metod, jak również zmiana trybu życia i diety. U większości osób skłonność do cellulitu jest uwarunkowana genetycznie, trzeba więc cierpliwości i systematyczności w powstrzymaniu postępu tego defektu. Po osiągnięciu pierwszych rezultatów należy stale stosować profilaktykę.

Cellulit można leczyć za pomocą Nowoczesnych Technologii Medycyny Estetycznej:

  • VelaSmooth, VelaShape
  • NNM Lipo Kontur Bezigłowa Mezoterapia ANTI-CELLUITE CARE

Jedną z metod stosowanych w medycynie estetycznej klasycznej do leczenia cellulitu jest mezoterapia, czyli wstrzykiwanie we wierzchnie warstwy skóry preparatów, poprawiających metabolizm komórkowy.

  • Proshock Shape – jest innowacyjnym preparatem do zwalczania cellulitu, we wszystkich jego fazach, zwłaszcza cellulitu włóknistego oraz zwiotczenia skóry. Zawiera kolagenozę , enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne. Najważniejszym składnikiem jest kolagenoza- enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej, modelując przez to sylwetkę. Produkt jest bezpieczny, podawany metodą mezoterapii.
  • Dermaheal LL – to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Dzięki aktywnym składnikom ( aminokwasy , multiwitaminy, minerały, peptydy biomimetyczne) skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina i poprawia elastyczność skóry. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.