Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadmierne lokalne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w pewnych okolicach ciała niezależnie od masy ciała.

Gdzie występuje?

Podbródek, ramiona, biodra, uda, kolana, brzuch, plecy.

Dlaczego się pojawia?

Lokalne gromadzenie się tkanki tłuszczowej ma związek z czynnikami genetycznymi, uwarunkowaniami konstytucjonalnymi, czynnikami hormonalnymi, ale także wpływ ma siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, nieprawidłowa dieta.

Sposoby leczenia

W leczeniu metodami Nowoczesnymi Technologiami Medycyny Estetycznej w naszej Klinice stosujemy zabiegi:

  • VelaSmooth, Velashape
  • NNM Lipo Kontour Lipoliza Bezigłowa

Metodą leczenia w Klasycznej Medycynie Estetycznej jest lipoliza, czyli wstrzykiwanie odpowiedniej substancji lecznicze pozyskiwanej z soi- fosfatydylocholiny, która rozpuszcza błony komórkowe komórek tłuszczowych i dalej służy jako transporter dla tłuszczu drogą naczyń krwionośnych do wątroby, gdzie tłuszcz zostaje ostatecznie zmetabolizowany.
Efektem zabiegu jest więc zniszczenie komórek tłuszczowych, co gwarantuje trwałość rezultatów.

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na pozbycie się nadwagi. Służy do redukcji tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach. Najlepsze efekty uzyskuje się:

  • w okolicy t.zw. drugiego podbródka,
  • w okolicy t.zw. bryczesów na udach,
  • przy usuwaniu wałeczków nad kolanami,
  • przy modelowaniu bioder, ramion, brzucha.

Dermaheal LL  – to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Dzięki aktywnym składnikom ( aminokwasy , multiwitaminy, minerały, peptydy biomimetyczne) skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina i poprawia elastyczność skóry. Może być stosowany na całe ciało , a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

Recital Celluform -  nowoczesna, specjalna formuła, której działanie można porównać do łagodnej liposukcji. Redukuje i trwale niszczy komórki tłuszczowe dzieki wyciągom z soi ( fosfatydylocholina). Dodatek kwasu nikotynowego – witaminy PP, poprawia mikrokrążenie. Połączenie obu tych substancji daje wysoką skuteczność w leczeniu cellulitu  związanego z zatrzymaniem wody i lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej.