Okolice oczu

Okolice oczu

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa. Dlatego od razu widać w tym miejscu zmęczenie, stres, nieprzespaną noc, no i …wiek. Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. 

Pierwsze zmarszczki pojawiają się tutaj już w młodym wieku, ok. 20-25 roku życia. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka (ma ok. 0,5 mm, podczas, gdy na policzkach ok. 2mm) oraz brak podskórnej tkanki tłuszczowej, sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed niekorzystnym wpływem środowiska, słońcem, zmianami temperatur. Poza tym znajdujące się wokół 22 mięśnie cały czas pracują , gdy się śmiejemy, mrużymy oczy , co sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych- tzw. „kurzych łapek”. Wraz z wiekiem skóra ma też coraz większą tendencję do wiotczenia i opadania.

Kolejnym problemem to cienie pod oczami, określane także jako „sińce” lub podkrążone oczy, występują u wielu osób niezależnie od płci i wieku. Patrząc na ten problem z medycznego punktu widzenia możemy wyróżnić dwa główne typy cieni pod oczami:

  • naczyniowe
  • barwnikowe


Cienie naczyniowe to widoczne, czy też przebijające przez zbyt cienką skórę właściwą, łożysko naczyń żylnych. Poprawa jakości i gęstości skóry poprzez jej biorewitalizację niweluje te objawy. Rozwiązuje także problem zmarszczek i wiotkości skóry pod oczami.

Cienie o podłożu barwnikowym są spowodowane nagromadzeniem ciemnego barwnika, który jest widoczny w naskórku dolnej powieki i pod nią. Rozwiązaniem są zabiegi rozjaśniające oraz specjalistyczne dermokosmetyki podtrzymujące efekty zabiegów medycznych.

Cienie i „sińce” pod oczami postarzają nas i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Przyczyny ich powstania nie są do końca poznane. Cienie pojawiają się nawet w okresie dzieciństwa. O ich istnieniu decyduje typ urody a zalicza się je do przypadłości dziedzicznych. Redukcja cieni jest terapią złożoną i trudną ze względu na nie w pełni zbadaną przyczynę ich występowania. Skuteczna terapia musi zwykle trwać minimum kilka tygodni. Najlepiej, aby preparaty stosowane podczas zabiegów zwierały witaminę K, środki optycznie rozjaśniające cienie i odbijające światło. Dla osób po 30-tym roku życia wskazane jest uzupełnienie zabiegu o substancję przeciwzmarszczkową np. retinol.

Zachowanie wyrazistego , atrakcyjnego spojrzenia wymaga systematycznej troski. Nie tylko dobrego kremu, ale tez w porę przeprowadzonych zabiegów w gabinecie Medycyny Estetycznej.

WSKAZANIA:

  • zmarszczki mimiczne zewnętrznego kata oczu,
  • doły i cienie pod oczami tzw. doliny łez,
  • opadające powieki,
  • drobne zmarszczki dolnych powiek,
  • wiotka i odwodniona skóra powiek,
  • obrzęki powiek

 

SPOSOBY LECZENIA