Owal twarzy

Pięknie zarysowany owal twarzy, z wyraźnymi wypukłościami policzków i czoła, wyraźna linia podbródka, jędrna skóra to cechy młodej twarzy, które zawdzięczamy objętości. 

Gdy porównamy kształt twarzy do figury geometrycznej, to twarz dziecka i młodej osoby można wpisać w trójkąt zwrócony wierzchołkiem do dołu. To tak zwany trójkąt młodości – z wyraźnie zarysowaną okolicą policzkową , pełnymi skroniami i regularną linią żuchwy. Niestety, wraz z wiekiem ten trójkąt odwraca się i zamienia w „piramidę starości”: łagodne łuki zanikają, pojawiają się cienie i zmarszczki pod oczami oraz bruzdy w obrębie linii nosowo-wargowej, nadające twarzy smutny wygląd. Opadają policzki, zanika owal twarzy i zarysowanie podbródka. Dzieje się tak z powodu zaniku i redystrybucji tkanki tłuszczowej, dochodzi także do zaniku kośćca, szczególnie w okolicy skroniowej, czoła, szczęki. Reasumując młody wygląd zawdzięczamy przede wszystkim objętości, ale można ją odzyskać dzięki zabiegom wolumetrycznym (tzw. wolumetria).

CO TO JEST WOLUMETRIA?
Wolumetria to odbudowa objętości twarzy polegająca na odtworzeniu objętości w okolicach dołów skroniowych, policzków, doliny łez, okolicy przydusznej, skrzydełek nosa, ust, brody, linii żuchwy.

SPOSOBY LECZENIA